yerler

Yerler; Eski Foça kışın ne durumda?

Merhaba hepinize, bu hafta sonu balık yemek için eski Foça `ya gittik. Çok çok çok uzun zaman olmuştu oraya gitmeyeli. Ve ben bu kadar esintili olduğunu unutmuşum =) O nasıl güzel bir rüzgardır, Çeşme`yi kıskandırır.

i love foça

Dolayısıyla kışın gidecek olanlarınız için ilk önemli önerim geliyor; lütfen bereniz yanınızda olsun çünkü o güzel ege rüzgarı başınızı ağrıtabilir.

Biz pazar gününü geçirmek için gittik ve oldukça kalabalık olduğunu gördük. Hava açık ve güneşliydi. Bunun mutlaka etkisi vardır ama insanları görmeniz lazımdı. Bebek arabasını, köpeğini alan gelmiş; herkes kordon boyunda yürüyüş keyfinde. Benim beresizliğimden ötürü çok başım ağrıyınca hemen iç sokaklara dalıp yürüyüşümüze oradan devam ettik.

Hiç bilmeyenler için şöyle açıklayayım araç trafiğine kapalı sempatik bir yol var. Gördüğünüzde o yola dalın. O yol iki taraflı hediyelikçilerle başlayıp denize açılan bir güzel yol. O yolun sonundan itibaren iki taraflı balıkçılar, güzel restoranlar başlıyor. Yani her keseye uygun mekanlar var; şirin balık ekmekçiler de var, rakı-balık yapabileceğiniz lüks restoranlar da var. Balık yemeyenler için bir iki tane köfteci ve kebapçı da gördüm ve hatta yerel kahve zincirlerinden de vardı. Velhasıl dostlar yeme içme ile ilgili hiç sorunuz olmasın.

Biz balıklar için Sahil Balık Restoran`ı tercih ettik, hoş bir ortamdı. Camekanlıydı, bu yüzden manzarayı izleyebiliyorsunuz. Ve de en önemlisi ortam sıcaklığı çok güzeldi. Rakı-balık yapacaksanız veyahut yanınızda misafiriniz var ve güzel bir manzara görsün istiyorsanız tavsiye edilir. Ben gene de Trip Advisordan bir liste buldum sizinle paylaşmak isterim en iyi on foça restoranları. Bu linkten gitmeden önce ufak bir inceleme yapabilir, müşteri yorumlarına göre karar verebilirsiniz.

bu da bendeniz 🙂

Eski Foça `da güneş kaybolunca serinleyen havada ufaktan üşüyen ben 🙂

Şaka bir yana alın çoluğu çocuğu güneşli bir günde kalkın gidin güzel eski Foça `ya. Gene de yanınıza bere almayı unutmayın siz 🙂

Sevgiler herkese.

*

*

*başka neler var yerler kategorisinde derseniz; buraya.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir