yaşam

sevgililer gününü bildiğiniz gibi kutlamasak?

merhaba,

malumunuz üzere bugün Sevgililer Günü. benim pek sevdiğim bir gün değildir kendisi çünkü biraz lüzumsuz buluyorum. belki lüzumsuz da değil tam karşılığı yani suni, kapitalist hatta biraz zorlama buluyorum. Sırf bugün bir çiçeği beş katı fiyatla satın alacak olanlar vardır, hatta o çiçek gelmediği için trip atacak insanlar da vardır biliyorum ama işte fuzuli buluyorum.

her gün birlikte el ele diz dize olduğum adam bana bugün bir çiçek getirmese n`olur? ya da tersten okuyalım ilgisiz, umursamaz, çoğu zaman sohbet dahi edemediğiniz erkek arkadaşınız bugün sizi hediyelere boğsa n`olur? samimi olur mu?

benim sevgililer gününden anladığım arkadaşlar sevdicekle, el ele birilerinin hayatına dokunmaktır. sevgili olmak, birbirine yar olmak, yaren olmak budur benim için.

sevgililer günü galası/yemeği için ayıracağımız paranın sadece 250lirası her ay kirasını ödediğimiz Hatice teyzemizin tam bir aylık kirası. mesela bu bilgi zihnimdeyken öyle bir yemeğe üstelik de kapitalizm dayatıyor diye o parayı ayıramam. ya da birbirimizi mutlu etmek için alınacak fazladan bir kazak veya spor ayakkabıya daha ihtiyacımızın olduğunu hiç zannetmiyorum. oraya ayıracağınız parayla canlarım iki kilo hayvan yemi alıp sokak hayvanlarına dağıtsanız hem de ele ele gelen her sokak hayvanının sırtını okşayarak? nasıl fikir?

şöyle de yapabiliriz eğer yaşıyorsa ailenizdeki dedeler, nineler (ki çok şanslısınız demektir) alın toplayın oncağızları götürün bir güzel yemeğe doyasıya yesinler hem de güle oynaya bir masa başında. yıllar geçtikçe hatırlanacak bir süper gün daha cepte mi?

şimdi bunları okuyan erkek okurlar içlerinden kız arkadaşlarının olası tepkilerini düşünüyorlarsa kara kara ta-taam asıl sorunu bulduk demektir beyler. böyle ilişkilere suni, şişirilmiş sevgi gösterilerine ihtiyaç duyan bir partnere bir zahmet siz ihtiyaç duymayın =) ve unutmayın böyle önemsiz günde bile sorun olacaksa maddi/zorlama hediyeler, bu işin sonunu tahayyül dahi edemezsiniz. üzgünüm kızlar gerçek fikrim bu 🙂 madem buradan giriş yaptık bir yazımda da tek taş ve düğün alışveriş çılgınlığı hakkındaki fikirlerimi yazayım tam olsun 🙂

hepinize sevdiceklerinizle yan yana, el ele güzel günler diliyorum efendim.

beslemeye doyamayacağınız tontişler eşliğinde yapayım kapanışı madem 🙂

sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir